Вівторок, 12.12.2017, 10:35
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Яблуниця - відпочинок в Карпатах

Категорії розділу
Екскурсії [2]
Прокат [1]
Проживання [1]
Готелі, Приватний сектор, Садиби, котеджі
Інфо [7]
Інформаціний розділ
Проживання [0]
Наш банер

Розмість наш банер на вашому сайті


Вид банера

код банера:


Екскурсії
Наше опитування
Коли ви відпочиваєте в карпатах?
Всього відповідей: 9
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама

Каталог статей

Головна » Статті » Інфо

Яблуниця - велике гуцульське село

Яблуниця- велике гуцульське село, знаходиться на висоті близько 900 м над рівнем моря і розтяглося на кілька кілометрів уздовж гірської річки Прут. Чудова природа Українських Карпат чарує своїми особливими барвами і красою , притягає численних відвідувачів-мандрівників , краєзнавців , поетів і просто туристів , які бажають  пізнати природу  цього  мальовничого куточка.

Існує багато легенд та переказів щодо походження та зародження села . Колись в одній місцевості росла одна яблуня , а під цією яблунею була криниця з джерельною водою . Попри цю яблуньку пролягав тернистий шлях на Закарпаття , і коли люди стомлювалися , то відпочивали біля цієї крениці , а через якийсь час були побудовані будинки і село назване Яблуницею.

Існує ще одна легенда . Колись на нашій землі жила пані Яблонська і на її землях був великий млин , до якого возили пшеницю . Так як дорога була тяжкою ,то стомлювалися і говорили: ”Дійдемо до Яблонської , там відпочинемо ”. Через якийсь час пані Яблонська померла , а люди взяли частину її прізвища ”Яблун” і додали ”иця”,так дістало назву Яблуниця . Легенда це – чи правда , та в архівах Гуцульщини дійсно фігурує таке прізвище Яблуновський(XVII-XVIII ст..), це був великий землевласник-магнат , управляв своїм маєтком за допомогою середньої і почасти дрібної шляхти –так званих губернаторів , мав щороку , як з приватних , так і королівських маєтків величезні доходи.

Історія села починається з XVII ст. Перша згадка про село сягає 1643 року , коли там розташувався заїжджий двір по дорозі до Угорщини . Дану місцевість поступову  почали заселяти микуличинські гуцули і в 1688р. воно появляється під назвою Слобода . У 1799 р. в архівних джерелах з’являється назва Яблуниця.

Незважаючи на відсутність залізниці , село швидко розвивалось і в середині 30-х років налічувало близько 1500 мешканців ( разом з присілком Вороненка та Поляниця ). За популярністю серед туристів Яблуниця в ті роки не поступалась відомим Яремче, Ворохті та Микуличині . Цьому спияв гарний клімат та відкритість території , що давало можливість для розвитку лижного відпочинку . Ночівлі пропонувались у віллах та гостиних домах.

До 1939 року територією Яблуниці проходив польсько-чеський кордон. До нашого часу  частково збереглася дорога з прикордонними стовпчиками , по яких дуже добре орієнтуватись туристам.

Категорія: Інфо | Додав: Administrator (01.12.2015)
Переглядів: 328 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Прокат
Пошук
Реклама
Реклама